Pomorze Zachodnie

pomorze_zachodnie_SzczecinPomorze Zachodnie - są widoki, są perspektywy

 

Największą aglomeracją województwa jest portowe miasto Szczecin, położone zarówno nad Bałtykiem i rzeką Odrą w pobliżu granicy polsko – niemieckiej. Leżący na styku najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy, sprzyja spotkaniom ludzi z najdalszych stron świata. Stykają się tu różnorodne kultury tworząc unikatowy klimat spotkań.  Szczecińskie obiekty konferencyjne i sale w hotelach są doskonale przygotowane do obsługi zarówno niewielkich grup, jak i zespołów kilkusetosobowych. Nowe inwestycje, takie jak Hala Widowiskowo – Sportowa, czy nowa Filharmonia, stwarzają możliwości organizowania wielkich kongresów.

 

Międzyzdroje to modne nadmorskie miasto, które przyciąga pięknym krajobrazem, leczniczym mikroklimatem oraz letnimi wydarzeniami kulturalnymi. Doskonałe zaplecze hotelowe, między innymi luksusowe hotel Amber Baltic sprawiają, że odbywa się tu wiele międzynarodowych spotkań biznesowych.

 

Kołobrzeg to zarówno portowe, jak i uzdrowiskowe miasto. Znajduje się tu 11 całorocznych hoteli, w tym dwa luksusowe 5* oraz cztery 4*, dysponujące doskonałym zapleczem konferencyjnym, jak i SPA.

 

Województwo Zachodnie przyciąga zarówno swoim krajobrazem, klimatem oraz atrakcjami turystycznymi. Mimo, że jest nizinne, obfituje też w widoki - przez znawców uważane za najładniejsze w Europie.

 

pomorze_zachodnie_miedzyzdrojeZ położonego na wyspie Wolin wzgórza Zielonka przy dobrej pogodzie można podziwiać jeziora, lasy, łąki, a do tego deltę Świny, nakrapianą 40 zielonymi wysepkami. Kolejna oszałamiająca panorama czeka na szczycie góry Gosań niedaleko Międzyzdrojów; po wdrapaniu się na górę widać najwyższe nad Bałtykiem klify (mają 93 metry wysokości) i kawał połyskującego Bałtyku. Warto się zmęczyć.

 

Nadbałtyckie letniska (a jest ich kilkadziesiąt: od gigantów jak Kołobrzeg, po maleństwa jak Gąski) kuszą też bogatą ofertą rozrywkową. Tradycyjnych żeglarskich szant można posłuchać na Festiwalu Wiatrak w Świnoujściu, na Słonej Wodzie w Mrzeżynie i Na Fali w Kołobrzegu. Organizowane są Dni Morza, Neptunalia, a w roku 2013 w Szczecinie odbędzie się Tall Ships’ Race – międzynarodowy zlot żaglowców.

 

Na wyspie Wolin organizowany jest najsłynniejszy w Polsce Festiwal Wikingów, podczas którego skandynawscy woje spotykają się, handlują i biją ze Słowianami. Podczas gdy mężczyźni się pojedynkują, kobiety siedzą w kuchni. Zagniatają ciasto na podpłomyki i dolewają wojownikom piwa i kwasu chlebowego (równouprawnienia na festiwalu, niestety, nie ma).

 

Zachodniopomorskie to nie tylko wybrzeże, ale też kraina jezior. Pojezierze Zachodniopomorskie to wspaniałe miejsce dla wodniaków i rowerzystów. Największe jezioro Drawsko, jest eksplorowane przez płetwonurków (zwłaszcza, odkąd wyłowiono zeń kilka skarbów z czasów II wojny światowej), a przez Drawieński Park Narodowy przechodzi jeden z najpiękniejszych i bardziej emocjonujących szlaków kajakowych w Polsce: spływ Drawą.

baner kongres

Poland Meetings Impact

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved