Pomorze

pomorskie_BytowPomorze – serce w kratkę

 

Nadmorska lokalizacja Pomorza miała zawsze ogromny wpływ na rozwój regionu. Transport morski przyczynił się do rozwoju przemysłowego zaplecza, którego lokalizacja w różnych miejscowościach regionu dawała zatrudnienie i powodowała wzrost bogactwa mieszkańców. Można powiedzieć, że ta zamożność to tutaj kilkusetletnia tradycja. Znane jest bogactwo kupców zrzeszonych  w Hanzie. To właśnie oni potrafili docenić wyjątkowy klimat miasta i organizowali w Dworze Artusa spotkania, które dzisiaj nazwalibyśmy biznesowymi. W trosce o zachowanie tradycji dbamy o rozwój atrakcyjnych obiektów, w których te spotkania mogłyby się odbywać.

 

Trójmiasto to ośrodek metropolitarny obejmujący trzy główne miasta regionu: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Znajduje się tu szereg luksusowych hoteli, ośrodków konferencyjnych, a także modne kluby i obiekty działalności kulturalnej.   Na Pomorzu oprócz obiektów konferencyjnych w dużych miastach, urządzono liczne ośrodki hotelowo - konferencyjne zlokalizowane w sąsiedztwie przyrodniczo-krajobrazowych osobliwości.

 

pomorskie_gniewCałe pomorskie jest jak kufer pełen skarbów i związanych z nimi tajemnic. Gdańskie Muzeum Narodowe magnetyzuje tryptykiem „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. W gotyckiej katedrze w Pelplinie można oglądać jeden z 47 zachowanych na świecie egzemplarzy Biblii Gutenberga, a w Słupsku: największą w Polsce kolekcję obrazów Witkacego.

 

Województwo pomorskie chlubi się również pokaźnym spadkiem po zakonie krzyżackim. Wędrując Szlakiem Gotyckich Zamków, można podziwiać największą ceglaną fortecę Europy, czyli zamek w Malborku oraz tętniące rycerskim życiem warownie w Gniewie i Sztumie. Odbywają się tam zarówno rycerskie turnieje i pokazy, jak i zwiedzanie z średniowiecznej atmosferze. Wyjątkowym miejscem jest warownia w Kwidzynie; zachowało się tu XIV-wieczne gdanisko, czyli ustronna wieża-latryna.

 

Rzeki województwa pomorskiego świetnie nadają się na kajakowe spływy. Pocięte siatką kanałów Żuławy przyjemnie zwiedza się na rowerze, podobnie jak wybrzeże: rozciągające się od Ustki po Krynicę Morską.

pomorskie_slowinski_PN

Odpoczywając na Helu trzeba koniecznie odwiedzić jedyne w Polsce fokarium, a w Pucku skosztować bantczi, czyli przyrządzanej na kaszubski sposób (suszonej) flądry. I nie zapomnieć o bursztynach. Najłatwiej o nie po sztormie.

baner kongres

Poland Meetings Impact

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved