Dolny Śląsk

dolnoslaskie_4Dolny Śląsk - turystyczne Eldorado

 

Głównym i największym ośrodkiem Dolnego Śląska jest Wrocław. Wśród ważniejszych miast wymienić można również Legnicę, Jelenią Górę, Wałbrzych czy Zieloną Górę. Dolny Śląsk posiada rozbudowaną infrastrukturę kongresową. Region ten oferuje również wysoką jakość usług świadczonych przez obiekty hotelowo-konferencyjne oraz szereg atrakcji turystycznych.Wybór miejsc na kongres, konferencję, szkolenie jest bardzo szeroki. Znajdują się tu zarówno luksusowe 5* hotele, jak i  obiekty kulturalne oraz historyczne zamki doskonale przystosowane do organizacji spotkań i wydarzeń.


Jednym z większych hoteli z ogromnym zapleczem zarówno konferencyjnym jak i rekreacyjnym jest Hotel Gołębiewski Karpacz, gdzie może odbyć się np. międzynarodowy kongres z udziałem nawet 1800 osób. Największymi salami na Dolnym Śląsku poszczycić się mogą: Qubus Hotel Legnica, gdzie odbyć się może spotkanie z udziałem 1000 osób, Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, Hala Orbita, również we Wrocławiu czy np. Toya Golf & Country Club Wrocław.


Osoby zainteresowane organizacją spotkania w hotelu o standardzie pięciu gwiazdek powinny zapoznać się z ofertami takich hoteli jak: Sofitel Wrocław Old Town z zapleczem konferencyjnym przygotowanym na podjęcie 300 osób, Hotel Platinum Palace we Wrocławiu z salą na 170 osób, Radisson Blu Hotel Wrocław, z salą mogącą pomieścić 140 uczestników spotkania czy np.  butikowy The Granary – La Suite Hotel z kameralnym zapleczem konferencyjnym.


Na potrzeby biznesu swoje sale udostępniają również obiekty kultury takie jak:  Muzeum Architektury we Wrocławiu, Wrocławski Teatr Współczesny czy np. Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.

 

dolnoslaskie_1Co czwarty polski dwór, pałac bądź zamek znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego. Wiele z nich przystosowanych jest, aby łącząc historyczną architekturę z nowoczesnymi rozwiązaniami, organizować konferencje i inne spotkania biznesowe w ich wnętrzach bądź na dziedzińcach.

 

Wśród Zamków i Pałaców, które poza wartością historyczną posiadają zaplecze konferencyjne, warto wymienić Zamek na Skale, Zamek Kliczków, Zamek Czocha, Zamek Książ, Zamek Moszna oraz Pałac Wojanów. Oferują one zarówno piękne historyczne wnętrza naznaczone legendami, nowoczesne rozwiązania konferencyjne oraz pełne uroki parki i krajobrazy.

 

Rozłożona u stóp Karkonoszy Kotlina Jeleniogórska (nazywana również Doliną Pałaców i Ogrodów albo Doliną Królów) nie ma sobie równych w Europie. W XIX wieku była ulubionym miejsce wypoczynku pruskich władców. Na w sumie niewielkim terenie 100 km kw. znajduje się ponad 20 przepysznych pałaców i rezydencji. Architekci zaprojektowali tu piękne parki krajobrazowe, w których można znaleźć romantyczne zakątki, aleje dębowe, stawy i sztuczne ruiny. Park w Bukowcu odzwierciedla poszczególne etapy rozwoju ludzkości. Można więc tu znaleźć pierwotną grotę, kamienne kręgi, grecką świątynię, średniowieczną basztę i gotyckie opactwo. Dolina Królów ma szansę trafić do prestiżowej grupy zabytków, znajdujących się pod opieką UNESCO. Na razie międzynarodowa organizacja doceniła na Dolnym Śląsku gliniano-drewniane, zbudowane bez jednego gwoździa Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy oraz modernistyczną, ażurową Halę Stulecia we Wrocławiu.

 

dolnoslaskie_5Dolny Śląsk ma fascynujący życiorys i potrafi to wykorzystać. Romańskie zabytki sprzed blisko 1000 lat (portal ołbiński we Wrocławiu, klasztor cysterek w Trzebnicy czy kościół w Świerzawie) są architektonicznymi przebojami na skalę europejską. W średniowiecznych monumentalnych klasztorach w Lubiążu, Henrykowie i Krzeszowie panuje atmosfera jak z „Imienia Róży”.

 

Zbudowane przez nazistów w czasie II wojny światowej ogromne podziemia w Górach Sowich zostały zaadaptowane na trzy podziemne trasy turystyczne. Zwiedzać można również stare kopalnie: np. złota w Złotym Stoku, gdzie z powodzeniem organizowane są imprezy integracyjne wraz z alternatywnymi formami zwiedzania.

 

Południowy skrawek województwa to królestwo gór: od poszarpanego, niemal alpejskiego pasma Karkonoszy przez łagodne stoki Gór Sowich (uważanych za jedne z najstarszych w Polsce) po labirynt jedynych w naszym kraju gór płytowych – czyli Stołowych.

baner kongres

Poland Meetings Impact

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved