O Polsce

mapa-3
Polska jest bliżej niż myślisz. Leży w samym sercu Europy, na skrzyżowaniu ważnych szlaków tranzytowych, ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Warunki te sprzyjają rozwojowi gospodarki, handlu i wszelkiego rodzaju stosunków międzynarodowych.

Polacy to ludzie przyjaźni i gościnni. Idący z postępem w budowaniu nowoczesnej gospodarki, a jednocześnie pielęgnujący dziedzictwo kulturowe i naturalne swojego kraju.

Polska jest skarbnicą atrakcji – tych naturalnych i tych antropologicznych. Można znaleźć tu wszystko: alpejskie krajobrazy, szerokie plaże, czyste jeziora, pierwotne lasy. Światowej klasy zabytki architektury, ciekawe muzea, galerie sztuki współczesnej i sale koncertowe. Baseny, kluby jeździeckie, dyskoteki i kluby nocne. Wszystko, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Gości.
Gwarantujemy, że Polska Cię nie rozczaruje!

POLSKA NA SPECJALNE ŻYCZENIE
zubry bociany1 kopernik krakow_wawel1 koncert_dyrygent koncert
Polska dla miłośników przyrody
Miłośnicy przyrody będą usatysfakcjonowani złotymi plażami wybrzeża Morza Bałtyckiego na północy i skalistymi szczytami Tatr na południu. Fani sportów wodnych pokochają Wielkie Jeziora Mazurskie, amatorzy wędrówek górskich znajdą swoje szlaki w Bieszczadach. W naturalnym środowisku Puszczy Białowieskiej na wszystkich czekają żubry – największe zwierzęta żyjące w Europie. Miłośnicy fotografii cieszyć się będą przyjemnościami foto-safari na  biebrzańskich bagnach czy podczas spływu przełomem Dunajca. Lubiący odrobinę wysiłku mogą wspiąć się na szczyty ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym.

Polska dla miłośników historii
Sympatyków historii i pamiątek historycznych zapraszamy do odwiedzenia starannie odrestaurowanych kompleksów polskich miast, z czołowymi: Zamkiem Królewskim w Warszawie i Krakowskim Wawelem; pamiętających dawne czasy zamków gotyckich w północnej części Polski, ze sztandarowym Malborkiem i renesansowych na szlaku Orlich Gniazd;  licznych muzeów zlokalizowanych w większości polskich miast i miasteczek. Wszystkim polecamy fascynujący spacer po podziemnych galeriach średniowiecznej kopalni soli w Wieliczce.

Polska dla miłośników muzyki
W ojczyźnie Chopina i Pendereckiego miłośnikom muzyki polecamy bogaty kalendarz imprez kulturalnych. Wśród najważniejszych muzycznych wydarzeń wymienić należy: Międzynarodowy Konkurs Chopinowski, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwal Kultury Żydowskiej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej – Warszawska Jesień, JVC Jazz Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country Picnic Country.

POLSKA GOŚCINNOŚĆ I POLSKA KUCHNIA
kulinaria_czerwony_barszcz kulinaria_slaskie oscypek pierogi zurek pieczona_kaczka
Przez żołądek do serca – jak mówi polskie przysłowie
Jeśli uważasz, że degustacja regionalnych specjałów jest dobrym sposobem na poznanie kultury narodu, to smakowanie polskiej kuchni jest najlepszym wyborem jakiego możesz dokonać. Polecamy: pieczoną kaczkę z jabłkami, pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem, z serem lub z jagodami, jak również bogaty wybór zup, z najpopularniejszymi: rosołem, barszczem czerwonym i białym czy grochówką. Warto również spróbować regionalnych przysmaków: toruńskich pierników, nałęczowskich śliwek w czekoladzie i góralskich oscypków. Polska gościnność to także smakowanie trunków – wśród specjalności: miody pitne, krupnik i Żubrówka.

chopin P1010807 ue_flaga 17-20.03.2009_093 logo_euro polscy kibice

 

baner kongres

Poland Meetings Impact

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved