Wrocław

Transport publiczny

transport_miejski

Komunikacja miejska we Wrocławiu pozwala dotrzeć we wszystkie interesujące miejsca w mieście. Jej gęsta sieć swoim zasięgiem obejmuje ponad 1200 km, także poza granicami miasta. Transport publiczny dostępny jest o każdej porze dnia i nocy, we wszystkie dni tygodnia, dzięki czemu podróżowanie po mieście staje się niezwykle dostępne, a zarazem łatwe i przyjemne. Przekłada się to również na pozytywy wpływ na ochronę środowiska.

Więcej...

Podróż samochodem

auto

Wrocław jest jednym z najlepiej wyposażonych miast w Polsce jeśli chodzi o połączenia drogowe. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, zapewniającej dobre połączenia z innymi szlakami europejskimi do takich miast jak: Berlin, Drezno, Frankfurt nad Menem, Wiedeń, Bratysława i Budapeszt. Dzięki temu położeniu dostępne jest również dobre połączenie z miastami w Polsce, na przykład Katowicami i Krakowem, ale także miastami Czeskimi, takimi jak Praga czy Brno.

Więcej...

Podróż pociągiem

pocig

Wrocław posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę kolejową, co znacznie ułatwia podróżowanie na terenie kraju, ale również za granicę. Wystarczy jedna przesiadka, aby trafić do ogromnej ilości miejsc w Europie, co pozwala odbyć bezproblemową podróż między Wrocławiem, a takimi miastami jak:

 

Drezno, Berlin, Frankfurt nad Menem, Kijów, Moskwa, Bratysława, Wiedeń, Amsterdam, Budapeszt, Monachium, Innsbruck, Mińsk, Kaliningrad, Wilno, Kolonia i Paryż.

Więcej...

Podróż samolotem

samolot

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można dostać się na lotnisko szybko i komfortowo. Zarówno od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Regularna linia autobusowa nr 106 łączy lotnisko z centrum miasta i głównym dworcem kolejowym. Plusem jest też strefa Kiss&Fly – bezpłatny przejazd i krótki postój do 10 minut oraz aż ponad 2000 miejsc parkingowych.

Więcej...

Kultura i sztuka

Wroclaw_cultureart

Wrocław długo walczył o zdobycie międzynarodowego uznania dla odbywających się w mieście wydarzeń kulturalnych. Dzięki założonemu przez Jerzego Grotowskiego Teatrowi Laboratorium, Teatrowi Pantomimy założonemu przez Henryka Tomaszewskiego oraz Międzynarodowemu Otwartemu Festiwalowi Teatralnemu miasto już w latach 60. XX w. stało się światową stolicą teatru awangardowego. Wrocław jako jedyne w Polsce miasto wystawia corocznie superprodukcje klasycznych oper na stadionach, w halach czy na nabrzeżach, które przyciągają zazwyczaj publiczność liczącą około 5 000 osób lub więcej.

Więcej...

Rozrywka

Wroclaw_entertainment

Wrocław – miasto spotkań, które tętni życiem przez cały rok, często 24 godziny na dobę. Stolica Dolnego Śląska przyciąga do siebie rzesze interesujących ludzi, którzy wnoszą mnóstwo energii w funkcjonowanie miasta.

 

Wrocław to także miejsce z leniwie płynącą Odrą, która jest ostoją dla osób pragnących wyciszenia po trudach ciężkiej pracy. 35% powierzchni Wrocławia to ujmujące swym naturalnym pięknem i bogactwem flory i fauny parki, idealne na wieczorne spacery, czy jogging na świeżym powietrzu.

Więcej...

Jedzenie i picie

 

Wroclaw_food

Wrocławska kuchnia, tak jak i wrocławska historia, łączy w sobie tradycyjne smaki o różnym pochodzeniu kulturowym i geograficznym (kuchnia czeska, włoska, grecka, francuska, niemiecka, żydowska, austriacka, gruzińska, polska i kresowa). Nieco bardziej współczesne czasy uzupełniają tę panoramę międzynarodowych inspiracji o nowe, intrygujące smaki z jeszcze odleglejszych miejsc na świecie. Wrocław wychodzi naprzeciw prawdziwym koneserom krajowej kuchni, oferując restauracje z bogatym menu pełnym polskich specjałów. Pierogi, marynowane warzywa i grzyby, świeże ryby, pieczona wieprzowina ze śliwkami i orzechami włoskimi, kaczka w jabłkach to dopiero początek długiej listy specjałów dostępnych we wrocławskich restauracjach.

Więcej...

Zakupy

Wroclaw_shopping

Wrocław to idealne miejsce na zakupy dużego i małego kalibru. Miasto w swojej ofercie posiada 13 wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Wśród nich m. in. zabytkowy i elegancki dom handlowy Renoma, największy w Polsce kompleks handlowy Aleja Bielany oraz galeria Sky Tower w najwyższym budynku mieszkalno-biurowym w Polsce.

Więcej...

baner kongres

Poland Meetings Impact

Zakwaterowanie

Gwiazdki Hotele Pokoje Łóżka
5* 7 783 1564
4* 12 1368 3676
3* 28 1937 3860
2* 4 420 800
Ekonomiczny 5 399 806

Zaplecze konferencyjne

Name

Pax.

Hala Stulecia

5440

Wrocławskie Centrum Kongresowe

990

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych

1570

Terminal Hotel Centrum Konferencyjne

2000

Afrykarium ZOO Wrocław

168

A2 Centrum Koncertowe

1800

Cuprum Novum

250

Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego

249

Campanille Wroclaw Centrum

250

Hala Orbita

3000

Stadion Wrocław

1500

ibis Styles Wrocław Centrum

550

Browar Mieszczański

650

Akademia Wychowania Fizycznego

800

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

426

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

506

Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

539

Opera Wrocławska

743

Impart

567

Biblioteka Ossolineum

529

Teatr Lalek

256

Dolnośląska Szkoła Wyższa

294

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej  SWPS

300

Hotel Mercure Wrocław Centrum

600

Teatr Capitol

770

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej

620

DoubleTree by Hilton Wrocław

350

Muzeum Architektury

600

Muzeum Militariów

600

Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

534

Multikino Wrocław Arkady

540

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej - Ratusz

280

Wroclawska Filharmonia im. W. Lutosławskiego

460

Muzeum Narodowe

420

Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławski

350

Teatr Polski

709

Teatr Współczesny

220

Monopol Hotel Wrocław

140

Centrum Kongresowe HASTON CITY Hotel

600

Kino Nowe Horyzonty

440

Novotel Wrocław Centrum

500

Ponadregionalne Rolnicze Centrum Kongresowe w Pawłowicach

240

Klub Formaty

 

Wyższa Szkoła Bankowa

286

Scandic Hotel Wrocław 

300

Stara Garbarnia

440

Zamek Topacz

700

Stara Giełda

120

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved