Jedzenie i picie

1Tradycyjna regionalna kuchnia lubelska to potrawy wywodzące się z menu dawnych mieszkańców regionu. Mieszają się w niej smaki żydowskie, ukraińskie, litewskie, tatarskie, węgierskie, a nawet ormiańskie.

Więcej...

Zakupy

4Bezsprzecznie największym centrum handlowym Lublina i województwa lubelskiego jest Atrium Felicity o powierzchni 75 000 m² i 120 sklepach, zlokalizowane w Strefie Ekonomicznej Lublina. Do najważniejszych i najbardziej znanych centrów handlowo-rozrywkowych należą także: Galeria Olimp, Lublin Plaza, Tarasy Zamkowe, Galeria Zana czy Galeria Orkana. Znajdują się w nich sklepy i butiki oferujące szeroki wybór znanych marek odzieżowych, obuwniczych, czy biżuterii. Zakupy z pewnością umili gorąca kawa serwowana w kawiarniach zlokalizowanych w każdym z centrów.

Więcej...

Rozrywka

 

3Lublin nazywany jest miastem inspiracji. Miasto leżące na granicy Unii Europejskiej i wschodniej Europy, od lat jest stolicą cieszących się renomą międzynarodowych festiwali filmowych, teatralnych i  muzycznych takich jak: Międzynarodowe Konfrontacje Teatralne, Inne Brzmienia Art’n’Music Festival, Międzynarodowe Dni Filmu dokumentalnego „Rozstaje Europy”, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”, Carnival Sztukmistrzów, Europejski Festiwal Smaku czy Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Więcej...

Kultura i sztuka

2Lublin to miasto o 700-letniej historii leżące na styku trzech kultury: chrześcijańskiej, prawosławnej i  judaistycznej. Lubelskie Stare Miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Zachwyca wyjątkową autentycznością, oryginalnością oraz klimatem sprzed wieków. W Piwnicy pod Fortuną ściany jednej z sal pokryte są renesansową polichromią – wyjątkowymi w skali Polski malowidłami o tematyce świeckiej.

Więcej...

Transport publiczny

transport miejskiLublin jest jednym z trzech miast w Polsce, obok Gdyni i Tychów, w którym jeżdżą trolejbusy. „Maskotką” Lublina jest Ziutek, odrestaurowany radziecki trolejbus, którym można zwiedzić miasto. Rok 2016 obfitował w zmiany w transporcie publicznym - zwiększenie liczby kursów nocnych i zmiany tras.

Więcej...

Podróż samolotem

samolotPort Lotniczy Lublin ma status lotniska międzynarodowego, obsługuje regularne i czarterowe linie lotnicze do miast europejskich. Posiada Europejski Certyfikat Lotniska Użytku Publicznego i jest wyposażony w pomoce nawigacyjne wspierające lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności ILS CAT II.

Więcej...

Podróż samochodem

autoPrzez region prowadzą międzynarodowe i krajowe szlaki drogowe: z Brukseli, Berlina i Warszawy do Mińska i Moskwy (droga A2–E30); z Warszawy do Lwowa, Odessy i Kijowa (17–E372), która na odcinku z Warszawy do Lublina stanowi drogę ekspresową oddaną do użytku (58 km) lub w realizacji (33 km); przecinająca region z północy na południe droga nr 19 oraz biegnąca na jego południu droga nr 74.

Więcej...

Podróż pociągiem

pocig

 

 

 

W 2016 roku liczba połączeń kolejowych w Lublinie wyniosła 81 dziennie (14 więcej niż w 2014). Podróż koleją z Warszawy do Lublina trwa obecnie 2 godz.

Więcej...

baner kongres

Poland Meetings Impact

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved