Kraków

Zakupy

Krakow_shoppingHandel od zawsze był mocną stroną Krakowa - miasta leżącego na przecięciu najważniejszych szlaków. W samym środku Rynku Głównego znajdują się Sukiennice, niegdyś handlowe centrum miasta. Do dziś można zaopatrzyć się tu w regionalne wyroby, pamiątki czy biżuterię. Rynek Główny to jednak nie tylko słynne Sukiennice, ale również miejsce, gdzie możemy zachwycać się markami polskimi jak i światowymi.

Więcej...

Jedzenie i picie

Krakow_fooddrinkW przewodniku Michelin Rouge Main Cities of Europe jak dotąd tylko dwa polskie miasta: Warszawa i Kraków cieszą się rekomendacjami dla swoich restauracji – co roku w zbliżonej liczbie. Co roku właśnie do stolicy Małopolski przyjeżdżają turyści ze wszystkich stron świata: tutaj koncentracja restauracji na niewielkiej przestrzeni nie ma sobie równych w tej części Europy – ale też w Krakowie wspólne biesiadowanie poza domem ma głębsze umocowanie w lokalnej tradycji, spiętej historycznie z obyczajem dawnej cesarsko-królewskiej Galicji. To z Krakowa wywodzą się słynne od czasów średniowiecza, jedyne w swoim rodzaju obwarzanki, w 2010 roku wpisane na listę produktów chronionych.

Więcej...

Rozrywka

Krakow_entertainmentKraków słynie ze swoich podziemnych knajpek i piwnic zaadaptowanych na kluby. Prawdopodobnie posiada więcej klubów na „kilometr kwadratowy” niż jakiekolwiek inne miasto w Europie. Tutejsze piątkowe i sobotnie noce uchodzą za najgorętsze w Polsce. Krakowskie kluby kuszą swoją niepowtarzalną atmosferą. Część lokali stawia na charakterystyczny wizerunek. Stoliki z maszynami do szycia wystawione w sezonie letnim przed pubem Singer niemal wrosły w miejską tkankę Kazimierza. Klimat tej dawnej dzielnicy żydowskiej ma w sobie coś z magii: tu jakby zatrzymał się czas.

Więcej...

Kultura i sztuka

Krakow_cultureart

„Kto chce poznać duszę Polski, niech szuka jej w Krakowie…” napisał Wilhelm Feldman. Kraków dziś jest nie tylko miastem muzeów i perłą architektury, ale także żywym centrum współczesnej sztuki, prężnym organizatorem życia festiwalowego.

Więcej...

Transport publiczny

transport_miejski

Pomimo rozmiarów aglomeracji, poruszanie się po Krakowie nie stanowi problemu. Miasto ma bardzo dobrze zorganizowaną sieć komunikacji miejskiej, stale rozbudowywuje i modernizuje swoją infrastrukturę.

Więcej...

Podróż samolotem

samolot

Kraków Airport, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie to drugie co do wielkości lotnisko w Polsce, oferujące bezpośrednie połączenia krajowe oraz międzynarodowe – do 50 największych miast europejskich Krakowskie lotnisko położone jest ok. 11 km na zachód od centrum miasta. Z Krakowa lotami bezpośrednimi można dostać się z/do wielu miast w Europie, m.in. do Paryża, Londynu, Wiednia, Frankfurtu, Monachium, Rzymu czy Brukseli. Krakowskie lotnisko przyjmuje m.in. loty linii Lufthansa, Norwegian, LOT, Austrian Airlines czy Air Berlin.

Więcej...

Podróż pociągiem

pocig

Główny dworzec kolejowy znajduje się w centrum miasta, ok. 10 min. spacerem od Rynku Głównego. Kasy biletowe są otwarte w godzinach 5.00-23.00. Z Dworca Głównego można łatwo dotrzeć koleją do większości miast w regionie i kraju. Przykładowo podróż do Warszawy zajmuje około 2,5 godziny. Kraków oferuje również połączenia kolejowe z Niemcami, Austrią, Czechami, Węgrami, Rumunią, Słowacją oraz Ukrainą.

www.pkp.pl

Podróż samochodem

auto

Przez Kraków i jego okolice wiodą dwie duże trasy: droga krajowa nr 7 z północy na południe (Gdańsk-Chyżne), będąca częścią europejskiej trasy E77, oraz część trasy europejskiej E40, która na terenie Polski biegnie od Zgorzelca na zachodzie do Korczowej na wschodzie.

Więcej...

baner kongres

Poland Meetings Impact

Zakwaterowanie

Gwiazdki Hotele Pokoje Łóżka
5* 10 978 1748
4* 25 2419 4483
3* 72 3206 5832
2* 20 1077 2122
Ekonomiczny 6 423 809

Zaplecze konferencyjne

Nazwa obiektu Pojemność
Hala Widowiskowo-Sportowa (Otwarcie, IV kwartał 2013) 15000
EXPO KRAKÓW (Otwarcie, 2014) 4000
ICE Kraków (Otwarcie, III kwartał 2014) 2100
Targi w Krakowie Sp. z o.o. 1800
Pawilon Dydaktyczno-Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego 1600
Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskeigo 1154
Folwark Zalesie 1100
Stara Zajezdnia Kraków by de Silva 1200
Centrum Konferencyjno-Bankietowe Reduta 900
Kopalnia Soli „Wieliczka” 600
Nowohuckie Centrum Kultury 600
Open Source – Centrum Biznesowo-Konferencyjne 600
Best Western Premier Kraków Hotel 609
Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej 558
Crown Piast Hotel & Park 500
Dwór w Tomaszowicach - Krakowskie Centrum Konferencyjne 500
Galaxy Hotel
500
Teatr im. Juliusza Słowackiego 530
Park Inn by Radisson Kraków 460
Qubus Hotel 450
Aula  Akademii Wychowania Fizycznego 356
Novotel Kraków City West 350
Holiday Inn Krakow City Centre 317
Novotel Kraków City West 300
Sheraton Kraków Hotel 310
Hotel Sympozjum & SPA 300
Muzeum Inżynierii Miejskiej 300
Muzeum Lotnictwa Polskiego 220

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved