Katowice

Podróż pociągiem

 

pocig

 

 

Katowice przecinają dwie międzynarodowe linie kolejowe. Jedna z nich biegnie z Drezna do Lwowa, w polskiej części zaczynając się od granicy niemieckiej, a kończąc aż przy ukraińskiej. Druga łączy obszary nadbałtyckie z rejonami Adriatyku i Bałkanami (w polskiej części biegnąc od południowej granicy kraju przez Katowice i Warszawę do Gdańska i Gdyni).

Więcej...

Podróż samolotem

samolot

 

W promieniu 100 km od Katowic znajdziemy trzy lotniska – Kraków, Ostrawa oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice położony zaledwie 30 km od centrum miasta. Już w 2003 roku lotnisko obsługiwało rocznie około 250 000 pasażerów.

Więcej...

Podróż samochodem

auto

W Katowicach spotykają się ważne szlaki komunikacyjne, zarówno polskie jak i europejskie. To tutaj przecinają się dwa Transeuropejskie Korytarze Transportowe – łączące północ z południem i wschód z zachodem. Nr 3: z Berlina, przez Wrocław, Katowice i Kraków do Lwowa oraz Nr 4: Gdańsk –Katowice –Żylina.

Więcej...

Transport publiczny

autobusMiasto posiada bardzo dobrze rozwinięty system autobusów i tramwajów. Szczegółowe informacje o transporcie publicznym w Katowicach i Aglomeracji Śląskiej znajdują się na stronie www.kzkgop.com.pl

Katowice has a very good developed bus and tram system. You can find more detailed information about public transport in Katowice and the Silesian Agglomeration on www.kzkgop.com.pl

Kultura i sztuka

katowice_cultureart

Siała Katowic wynika ze zróżnicowanej, a jednocześnie idealnie się uzupełniającej oferty kulturalnej miasta. Katowice to miasto, w którym nowoczesność spotyka się z tradycją. Odwiedzający będą mogli obejrzeć tu wystawy na temat historii miasta, posłuchać koncertów muzyki klasycznej, a także wziąć udział w największej imprezie techno w całej Polsce. Katowicka fabryka kultury składa się z  / Kultura Katowic  utkana jest z wielu instytucji kulturalnych i rozrywkowych, których działalność zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Więcej...

Rozrywka

katowice_entertainment

Katowice nie bez powodu nazywane są “miastem niezwykłych wydarzeń”. Katowice są bowiem miastem, w którym organizowane są ogromne wydarzenia sportowe, rozrywkowe i kulturalne o charakterze międzynarodowym. Co roku odbywają się tu największe imprezy muzyczne obejmujące szerokie spektrum gatunków muzycznych  - począwszy od muzyki klasycznej a na heavy metalu skończywszy.

Więcej...

Jedzenie i picie

katowice_fooddrink

Dla miłośników dobrego jedzenia szukających uczty dla swoich podniebień, Katowice oferują wybór kuchni z najrozmaitszych zakątków świata.  Bogate jadłospisy restauracji zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Wybór kuchni światowych w Katowicach jest ogromny. Są tu kuchnie: arabska, włoska, grecka, japońska, chińska, węgierska i tradycyjna kuchnia śląska.

Więcej...

Zakupy

katowice_shopping

Marylin Monroe, ikona kobiecości, powiedziała kiedyś, że szczęście dać mogą tylko zakupy. My możemy dodać, że szczęście dają tylko zakupy w Katowicach! W stolicy Górnego Śląska znajduje się jedno z największych centrów handlowych w południowej Polsce – Silesia City Center.

Więcej...

baner kongres

Poland Meetings Impact

Zakwaterowanie

Gwiazdki Hotele Pokoje Łóżka
5* 1 108 198
4* 5 1007 1532
3* 4 310 542
2* 4 404 668
Ekonomiczny 23 500 1200

Zaplecze konferencyjne

Nazwa obiektu Pojemność
Hala sportowo - widowiskowa „Spodek” 11000
Uniwersytet Śląski, Wydział Prawa 1852
Akademia Muzyczna 480
Uniwersytet Śląski, Wydział Technologiczny 464
Centrum Sztuki Filmowej – Silesia Film 413
Bibliotek Śląska 200
Kino i teatr „Rialto” 200
Teatr „Ateneum” 96

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved