Gdańsk

Transport publiczny

transport_miejskiPotencjał ekonomiczny metropolii warunkuje m.in. dobra organizacja transportu publicznego, która pozwala mieszkańcom na łatwe przemieszczanie się do szkoły, pracy i miejsc spędzania wolnego czasu. Głównym organizatorem transportu publicznego w Metropolii Gdańskiej jest Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej (www.mzkzg.org). Celem związku jest integracja obecnych systemów komunikacji autobusowej, tramwajowej, trolejbusowej i szybkiej kolei SKM (nadziemny odpowiednik metra).

Więcej...

Podróż samolotem

samolot

Wybór Gdańska na jedno z miast-gospodarzy turnieju finałowego EURO 2012 pociągnął za sobą strumień środków finansowych przeznaczonych na rozbudowę i poprawę m.in. gdańskiej infrastruktury. Ich największym beneficjentem okazał się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.

Więcej...

Podróż samochodem

autoObszar Metropolitalny oraz region leżą dokładnie na styku międzynarodowych magistrali komunikacyjnych biegnących ze Skandynawii i Europy Północno-Wschodniej do Europy Południowej i Morza Śródziemnego, oraz z północnej części Europy Zachodniej do Europy Wschodniej.

Więcej...

Podróż pociągiem

pocig

Przez województwo biegną cztery międzynarodowe magistrale kolejowe: jedna rozpoczynająca się w  Gdańsku - przez Szczecin do granicy z Niemcami i trzy w Gdyni - przez Warszawę i Kraków aż po granicę z Czechami i Słowacją; przez Bydgoszcz, Łódź i Katowice do zachodnich i południowych granic kraju; a także przez Olsztyn do Kaliningradu, lub przez Białystok w kierunku Białorusi.

 

Więcej...

Kultura i sztuka

Bydgoszcz_culture

Bydgoszcz, nierzadko nazywana miastem muzyki, jest w Polsce ważnym ośrodkiem kulturalnym.  Filharmonia Pomorska, powszechnie znana z doskonałej akustyki, każdego roku gości, w czasie trwania Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego i festiwalu Musica Antiqua Europae Orientalis, wielu znakomitych muzyków. Zarówno polskich jak i światowej sławy artystów można podziwiać w gmachu Opery Novej podczas Bydgoskich Festiwali Operowych, natomiast na deskach Teatru Polskiego, którego dyrektorem jest laureat Paszportu Polityki - Paweł Łysak – wystawiane są  w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Prapremier najbardziej interesujące prapremiery sztuk teatralnych.

Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu klubów muzycznych i pubów, każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, aby posłuchać  jazzu (Eljazz), muzyki alternatywnej (Mózg), bluesa (Węgliszek), czy też rocka (Kuźnia). Jeśli chodzi o wystawy, to warto wspomnieć, że Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy może poszczycić się największą kolekcją dzieł Leona Wyczółkowskiego. Galeria Miejska BWA jest natomiast miejscem, gdzie współcześni artyści z całego świata, chętnie prezentują swoje nowoczesne, alternatywne instalacje.


Kultura i sztuka

Gdansk_culture__art

Gdańsk ze swoją ponad 1000 letnią burzliwą, ale też piękną historią wciąż intryguje i zachwyca nie tylko swoich mieszkańców, ale również licznie przybywających turystów. Kultura i sztuka stanowią zaś ważny element tożsamości miasta.

 

Więcej...

Zakupy

Gdansk_Shopping_02Z Gdańska nie można wrócić bez choćby drobnej pamiątki – pierścionka z bursztynowym oczkiem czy ręcznie malowanej pocztówki z widokiem nad Długi Targ. Te i wiele innych upominków oferuje szereg urokliwych galeryjek na Mariackiej, Długim Pobrzeżu i oczywiście Długiej. Lokalni artyści oferują licznie odwiedzającym Gdańsk turystom swoje dzieła – obrazy, rzeźby oraz odzież, a wszystko to na wyciągnięcie ręki w tętniącym życiem centrum Gdańska.

Więcej...

Jedzenie i picie

Gdansk_Food__drink_03Pierwsze skojarzenia o Gdańsku jeżeli chodzi o kuchnię? Na pewno bałtyckie ryby dostępne w czasie sezonu i poza nim w niezliczonych wariantach i kombinacjach – śledź po kaszubsku, zupa rybna to tylko niektóre z nich. Ale Gdańsk to nie tylko znakomite ryby – miasto jest również polska stolica gęsiny – nieco zapomnianej, a tak niezwykłej w smaku. Coraz popularniejsze w gdańskich restauracjach staje się bursztynowe menu a w nim tradycyjne polskie przysmaki w towarzystwie „bałtyckiego złota” …

 

Więcej...

Rozrywka

Gdansk_entertainmentRozrywka w Gdańsku i w całym Trójmieście jest silnie związana z morzem i wszystkimi jego możliwościami. Spragnieni morskich emocji mogą między innymi spróbować pływania szybkimi pontonami tzw. ribami, wraz z grupą przyjaciół wybrać się w rejs ekskluzywnym jachtem lub przeżyć prawdziwie piracką przygodę na statku „Czarna Perła”.

Więcej...

baner kongres

Poland Meetings Impact

Zakwaterowanie

Gwiazdki Hotele Pokoje Łóżka
5* 4 364 715
4* 7 778 1360
3* 17 1204 2534
2* 8 302 582
Ekonomiczny 110 1992 5021

Zaplecze konferencyjne

Nazwa obiektu Pojemność
Hala Gdańsk-Sopot 15 000
Międzynarodowe Targi Gdańskie 1 500
Filharmonia Bałtycka 1 100
Sheraton Conference Centre & Spa 1060
Centrum Stocznia Gdańska 1 000
Dom Muzyka 725
Centralne Muzeum Morskie 660
Mercure Hevelius Hotel 640
Bardo 555
Multikino 490
Opera Bałtycka 470
Dom Muzyka 400
Teatr Wybrzeże 400
ORBIS Gdynia Hotel 400
Merkury Hotel 380
Sofitel Grand Hotel 374
Scandic Hotel 366
Dal Hotel 340
Hotton Hotel 330
Novotel Centrum 285
Leźno Palace 270
Radisson Blu Hotel 262
Dwór Oliwski 240
Nadmorski Hotel 240
4 Seasons Hotel 235
Kozi Gród Hotel 226
Centrum Energetyk Hotel 190
Rezydent Hotel 153
Bartan Hotel 130
Wolne Miasto Hotel 120
Columbus Hotel 115
Galion 109
Zhong Hua Hotel 106
Villa Sentoza Hotel 100
Górski Hotel 100
Villa Eva Hotel 90
Aureus City Hotel 90
Antares Hotel 65
Oliwski Hotel 65
Villa Baltica Hotel 40

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved