Bydgoszcz

Podróż samolotem

samolotDzięki bliskości Międzynarodowego Lotniska do Bydgoszczy łatwo dostać się samolotem z wielu europejskich miast. Lotnisko ulokowane jest około 3 km od centrum miasta, co sprawia, że dostęp do niego jest bezproblemowy.

Podróż pociągiem

pocigBydgoszcz dysponuje również doskonałym połączeniem kolejowym. Dzięki bezpośrednim pociągom bez trudu można dojechać do Bydgoszczy z każdego z dużych polskich miast, jak również z niektórych miast europejskich.

Podróż samochodem

autoBydgoszcz, położona w środkowo-zachodniej Polsce posiada dogodne połączenia ze wszystkimi ważnymi miastami w kraju. Miasto znajduje się tylko 3 godziny drogi do Warszawy, 2 godziny do Gdańska i 6 godziny do Berlina.

Więcej...

Transport publiczny

transport_miejskiWygodne busy i tramwaje sprawiają, że podróże po mieście są szybkie i przyjemne. Na uwagę zasługuje bydgoski tramwaj wodny, który kursuje wzdłuż rzeki Brdy. Jest to nie tylko publiczny środek transportu, ale także atrakcja turystyczna.

Zakupy

Bydgoszcz_shoppingNajwygodniej w Bydgoszczy robić zakupy w jednym z popularnych centrów handlowych, jak np. Focus, Galeria Pomorska czy Drukarnia, które otwarte są 7 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych.


Jeśli chcesz robić zakupy w centrum, koniecznie musisz odwiedzić ulicę Długą i Gdańską, które pełne są ekskluzywnych sklepów i butików. Można też zakupić różne pamiątki z Bydgoszczy (np. w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Grodzkiej 7, lub w Starym Tramwaju przy ul. Długiej 43).


Warto również wstąpić do jednej z bydgoskich galerii sztuki, gdzie można kupić cenne, oryginalne i ręcznie wykonane prezenty.

Jedzenie i picie

Bydgoszcz_fooddrinkNawet najwięksi koneserzy i najbardziej wybredni będą kulinarnie usatysfakcjonowani po wizycie w bydgoskich restauracjach, gdzie obsługa gastronomiczna jest zróżnicowana i wyrafinowana.

Potrawy tradycyjnej kuchni polskiej serwowane są w miejscach takich jak “Karczma Młyńska” czy „Ogniem i Mieczem”. Miłośnicy klusków i pierogów powinni odwiedzić restaurację „Pod Aniołami”, natomiast specjały kuchni włoskiej można znaleźć w restauracji „Dolce Vita”, kuchni greckiej w restauracji „Pireus”, natomiast dania orientalne w restauracji „Shanghai”, żeby wspomnieć, choć kilka interesujących miejsc. Jeśli chodzi o desery, szczególnie godna polecenia jest kawiarnia Sowa, gdzie można spróbować wyrabianych ręcznie czekoladek z nadzieniem.

Rozrywka

Bydgoszcz_entertainmentInfrastruktura sportowa umożliwia organizowanie w Bydgoszczy wielu imprez sportowych na światowym poziomie. W 2008r, na zmodernizowanym Stadionie Miejskim odbyły się 12-e Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce. W Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”  odbywają się między innymi takie wydarzenia jak EuroBasket czy Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet. Fani Speedway zbierają się co roku na stadionie Polonia aby oglądać rywalizację najlepszych uczestników zawodów Speedway Grand Prix.

Więcej...

Kultura i sztuka

Bydgoszcz_cultureBydgoszcz, nierzadko nazywana miastem muzyki, jest w Polsce ważnym ośrodkiem kulturalnym.  Filharmonia Pomorska, powszechnie znana z doskonałej akustyki, każdego roku gości, w czasie trwania Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego i festiwalu Musica Antiqua Europae Orientalis, wielu znakomitych muzyków. Zarówno polskich jak i światowej sławy artystów można podziwiać w gmachu Opery Novej podczas Bydgoskich Festiwali Operowych, natomiast na deskach Teatru Polskiego, którego dyrektorem jest laureat Paszportu Polityki - Paweł Łysak – wystawiane są  w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Prapremier najbardziej interesujące prapremiery sztuk teatralnych.

Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu klubów muzycznych i pubów, każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, aby posłuchać  jazzu (Eljazz), muzyki alternatywnej (Mózg), bluesa (Węgliszek), czy też rocka (Kuźnia). Jeśli chodzi o wystawy, to warto wspomnieć, że Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy może poszczycić się największą kolekcją dzieł Leona Wyczółkowskiego. Galeria Miejska BWA jest natomiast miejscem, gdzie współcześni artyści z całego świata, chętnie prezentują swoje nowoczesne, alternatywne instalacje.

baner kongres

Poland Meetings Impact

Zakwaterowanie

Gwiazdki Hotele Pokoje Łóżka
5* 1 26 44
4* 4 391 702
3* 9 493 775
2* 12 316 700
Ekonomiczny 10 182 582

Zaplecze konferencyjne

Nazwa obiektu Pojemność
Hala Sportowo-Widowiskowa „Łuczniczka” 8000
Centrum Kongresowe Opery Nova 1750
Filharmonia Pomorska 880
City Hotel 600
Hotel Brda 500
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy 500
Kompleks Sportowy „Zawisza” 400
Park Hotel 350
Holiday Inn Bydgoszcz 350
Teatr Polski 325
Hotel Słoneczny Młyn 300
Centrum Konferencyjne WSG 250
Collegium Medium UMK 240
Hotel Pod Orłem 200
Hotel Ikar 180
Integracyjne Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe 150
Bydgoski Dom Technika 130
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej 100

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved